Aktualności

Tętniak aorty: przyczyny, symptomy i terapia

Poszerzenie aorty o ponad 50% jej standardowego wymiaru to tętniak aorty. Z wiekiem wzrasta częstość występowania tego schorzenia. Tętniaki mają tendencję do rozszerzania się i pękania, co stanowi stan zagrożenia życia, wymagający natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Czym jest tętniak aorty i jakie są jego przyczyny? Tętniak aorty brzusznej Bydgoszcz – sprawdź gdzie leczyć.
Czytaj dalej

Szansa dla pacjentów z żylakami – zabiegi pokazowe

Nie wszystkie nowoczesne zabiegi są objęte refundacją NFZ co powoduje, że dla części pacjentów nie są one dostępne. Zabiegi pokazowe wykonywane przez ekspertów flebologii w ramach szkoleń dla lekarzy umożliwiają pacjentom na nowoczesne leczenie po znacznie obniżonych cenach.

Czytaj dalej

5 gwiazdek dla Szpitala Eskulap

Szpital Eskulap zdobył pięć gwiazdek w ocenie pacjentów na renomowanym portalu Znany Lekarz. Ta najwyższa ocena jest dowodem na zaangażowanie personelu medycznego w zapewnienie doskonałej opieki pacjentom.

Czytaj dalej

Najlepszy prezent pod choinkę

Wszyscy wiemy jak trudno jest wybrać odpowiedni prezent. Zwłaszcza, jeśli chcemy podarować coś bliskiej osobie – rodzicom lub dziadkom, małżonkowi a nawet przyjaciołom. Zrób Prezent od serca – Z przyjemnością pomożemy w jego realizacji!

Czytaj dalej

HIPOKRATES 2022

15 listopada w bydgoskim City Hotelu odbyła się regionalna gala plebiscytu HIPOKRATES 2022, organizowana przez Express Bydgoski, Gazetę Pomorską i Nowości – Dziennik Toruński. Nasi wspaniali lekarze zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

Czytaj dalej

Prof. Molski honorowym członkiem PTCHN

W uznaniu zasług dla rozwoju polskiej chirurgii naczyniowej Zarząd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej nadał Profesorowi Stanisławowi Molskiemu pośmiertnie tytuł Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Podczas XII Kongresu Polskiego Towarzystwa dyplom został wręczony dr n.med. Michałowi Molskiemu, który w krótkiej prezentacji przedstawił życiorys Profesora.

Czytaj dalej

Fuzyjna biopsja prostaty

Biopsja fuzyjna prostaty łączy obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) z ultradźwiękami, jest wysoce skuteczną metodą celowanej biopsji prostaty dla pacjentów z ciągłym podwyższonym lub rosnącym poziomem PSA. KoelisTrinity® to w pełni zintegrowany system do biopsji fuzyjnej, stworzony specjalnie z myślą o najdokładniejszej analizie zmian prostaty, zarówno przy dostępie przezkroczowym, jak i przezodbytniczym.

Czytaj dalej

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy 🇺🇦

Допомога біженцям з України 🇺🇦❗🇺🇦❗🇺🇦❗Pomoc dla uchodźców z Ukrainy
Pracownicy Szpitala Eskulap są myślami i sercem z obywatelami Ukrainy, a swoimi działaniami będą wspierać potrzebujących!

Czytaj dalej

Angiodroid – innowacja która chroni nerki

Angiodroid to innowacyjne urządzenie stosowane podczas operacji wewnętrznaczyniowych. Do dziś jest jedynie 5 takich urządzeń w Polsce. Dzięki tej technologi operacje wewnątrznaczyniowe są możliwe są do przeprowadzenia bez użycia kontrastów jodowych uszkadzających nerki pacjentów.

Czytaj dalej

Świetne wyniki akredytacji CMJ

Otrzymaliśmy wyniki audytu akredytacyjnego CMJ. Na podstawie przeprowadzonej przez wizytatorów oceny uzyskaliśmy 86% możliwych punktów. Akredytacja została przyznana naszej placówce na kolejne 3 lata.

Czytaj dalej