O nas

Firma Eskulap należy do pionierów i liderów prywatnej opieki medycznej w regionie. Początki działalności firmy sięgają początku lat 90 XX wieku. Obecnie szpital dysponuje 99 łóżkami w 3 oddziałach – Wieloprofilowym Oddziale Zabiegowym, Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Rehabilitacji, Oddziale Intensywnej Terapii. W strukturach placówki znajduje się Centrum Rehabilitacji, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Zespół Poradni Specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Krokiem milowym w historii firmy Eskulap było stworzenie w 2001 roku pierwszego w Bydgoszczy i Regionie Kujawsko-Pomorskim Centrum Chirurgii Jednodniowej. W tej placówce urodziło się i zbierało pierwsze doświadczenia wiele prywatnych firm medycznych regionu.
Kolejnym krokiem rozwojowym było stworzenie w 2012 roku Szpitala Eskulap – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku. Placówka ta została wyposażona w liczne innowacyjne rozwiązania oraz technologie medyczne, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z programów Unii Europejskiej Innowacyjna Gospodarka.
W 2019 roku zrobiliśmy kolejny duży krok rozwojowy dofinansowany z programu UE – Inteligentny Rozwój w którym powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Specjalizujemy się w innowacyjnych i małoinwazyjnych metodach leczenia zabiegowego w szczególności we flebologii, chirurgii naczyniowej i ogólnej, ortopedii, neurochirurgii, a także urologii, ginekologii i laryngologii. Działamy z myślą o pacjentach, którzy oczekują kompleksowego leczenia przez doświadczonych lekarzy, wykorzystujących najnowsze zdobycze medycyny.

Jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów to nasz priorytet.

• Należymy do elitarnego grona polskich szpitali akredytowanych przez Ministra Zdrowia
  • Od 2013 roku nieprzerwanie należymy do grona 10. najlepszych szpitali regionu w rankingu szpitali Rzeczpospolitej i CMJ
  • Od 2014 roku nieprzerwanie znajdujemy się w pierwszej 100. najlepszych szpitali w Polsce w rankingu szpitali Rzeczpospolitej i CMJ
  • Od roku 2016 nieprzerwanie znajdujemy się w pierwszej 50. najlepszych szpitali w Polsce w rankingu szpitali Rzeczpospolitej i CMJ
  • Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015
  • Posiadamy certyfikaty ISO/IEC 27001:2013
  • Bierzemy udział w programie Bezpieczny Szpital
  • Posiadamy certyfikat „Szpital bez bólu”

O nas:

Jesteśmy firmą rodzinną zarządzaną przez drugie pokolenie właścicieli z wykształceniem medycznym oraz zarządczym.

Nasz zespół tworzy 200 pracowników, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, i innych specjalistów medycznych a także pracowników administracyjnych.

Razem tworzymy Szpital w którym stawiane są trafne diagnozy i realizowane skuteczne leczenie, z wykorzystaniem małoinwazyjnych metody leczenia. Wierzymy, że dzięki temu szybko i komfortowo powrócisz do zdrowia. Korzystamy z innowacji technologicznych a także stale pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności.

Leczymy Pacjentów ubezpieczonych w:

• NFZ
  • PZU, Polmed, Compensa, Unimedi i innych ubezpieczalniach …
  • Wykonujemy świadczenia w ramach usług odpłatnych.

Szpitalem i Poradniami zarządza firma:

ESKULAP BIS S.C. Ewa Molska Stanisław Molski
ul. Koperkowa 2