O nas

Firma Eskulap należy do pionierów i liderów prywatnej opieki medycznej w regionie. Początki działalności firmy sięgają 1992 roku. Obecnie szpital dysponuje 100 łóżkami w 3 oddziałach – Zabiegowym, Neurologii z Podoodziałem Udarowym i Rehabilitacji oraz Intensywnej Terapii. W strukturach placówki znajduje się Centrum Rehabilitacji, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Zespół Poradni Specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Pierwszym krokiem milowym było stworzenie w 2001 roku pierwszego w Bydgoszczy i Regionie Kujawsko-Pomorskim Centrum Chirurgii Jednodniowej. W tej placówce urodziło się i zbierało pierwsze doświadczenia wiele prywatnych firm medycznych ragionu.
Drugim krokiem było stworzenie w 2012 roku Szpitala Eskulap – Centrum Leczenie Chorób Serca i Naczyń w Osielsku. Placówka ta została wyposażona w liczne innowacyjne rozwiązania oraz technologie medyczne, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z programów Unii Europejskiej Innowacyjna Gospodarka.
Trzecim krokiem rozwoju firmy było utworzenie w 2019 roku Centrum Badawczo-Rozwojowego dofinansowanego z programu UE – Inteligentny Rozwój.

Specjalizujemy się we flebologii, chirurgii naczyń i kardiologii ale również w dziedzinach zabiegowych, jak chirurgia ogólna, ortopedia, neurochirurgia, urologia, ginekologia i laryngologia. Działamy z myślą o pacjentach, którzy oczekują kompleksowego leczenia przez doświadczonych lekarzy, wykorzystujących najnowsze zdobycze medycyny.

Jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów to nasz priorytet.

  • Należymy do elitarnego grona polskich szpitali akredytowanych przez Ministra Zdrowia
  • Od 2013 roku nieprzerwanie należymy do grona 10. najlepszych szpitali regionu w rankingu szpitali Rzeczpospolitej i CMJ
  • Od 2014 roku znajdujemy się w pierwszej 100. najlepszych szpitali w Polsce w rankingu szpitali Rzeczpospolitej i CMJ
  • Bierzemy udział w programie Bezpieczny Szpital
  • Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015,
  • Posiadamy certyfikaty ISO/IEC 27001:2013.
  • Posiadamy certyfikat „Szpital bez bólu”

Nasz Zespół:

Jesteśmy firmą rodzinną zarządzaną przez drugie pokolenie właścicieli z wykształceniem medycznym oraz zarządczym.

Nasz zespół tworzy ponad 200 pracowników, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, i innych specjalistów medycznych a także pracowników administracyjnych.

Razem tworzymy Szpital w którym stawiane są trafne diagnozy i realizowane skuteczne leczenie, z wykorzystaniem małoinwazyjnych metody leczenia. Wierzymy, że dzięki temu szybko i komfortowo powrócisz do zdrowia. Korzystamy z innowacji technologicznych a także stale pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności.

Leczymy Pacjentów ubezpieczonych w:

  • NFZ
  • PZU, Polmed, Compensa, Unimedi i innych ubezpieczalniach …
  • Wykonujemy świadczenia w ramach usług odpłatnych.

Szpitalem i Poradniami zarządza firma:

ESKULAP BIS S.C. Ewa Molska Stanisław Molski
ul. Koperkowa 2
86-031 Osielsko

NIP 5542870674
REGON 340745981
Rejestr ZOZ 000000161086

Nr konta: PKO BP 42 1020 1068 0000 1002 0378 7652
SWIFT:  BPKOPLPW