Dr n.med. Małgorzata Pujanek

dr Małgorzata Pujanek gastroenterolog Bydgoszcz

specjalista gastroenterologii
i chorób wewnętrznych

Doktor Pujanek doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinikach Collegium Medicum w Bydgoszczy. Początkowo w Klinice Diabetologii i Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Obecnie pracuje w Klinice Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy gdzie zajmuje się pacjentami z różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego oraz wykonuje zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego. Jako jedna z nielicznych w regionie wykonuje badania manometryczne i pH- metryczne przełyku oraz badania manometrii anorektalnej.

Jako nauczyciel akademicki wydziału lekarskiego Collegium Medicum UMK uczy adeptów medycyny gastroenterologii, interny, endokrynologii oraz diabetologii. Jest promotorem licznych prac licencjackich oraz magisterskich studentów z wydziału Nauk o Zdrowiu o kierunku dietetyka.

W 2009 roku obroniła pracę doktorską, zdobywając tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest autorką wielu publikacji z zakresu gastroenterologii, endokrynologii i diabetologii w specjalistycznych czasopismach polskich i zagranicznych oraz aktywnym uczestnikiem konferencji, warsztatów i szkoleń w Polsce i za granicą.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego i Polskiego Towarzystwa Internistycznego.