Laserowe obkurczanie pochwy – IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase to nowatorska, nieinwazyjna, opatentowana terapia ujędrniania pochwy laserem Er:Yag firmy FOTONA. Metoda powoduje ujędrnienie i obkurczenie kanału pochwy w wyniku fototermalnej stymulacji odnowy kolagenu, powodującej obkurczanie i naprężanie ściany.
Zespół relaksacji pochwy to nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku osłabienia tkanek ściany pochwy i struktur ją otaczających. Jest skutkiem przebytych porodów, wykonywania ciężkiej pracy fizycznej, predyspozycji genetycznych i naturalnego procesu starzenia się.
Korzyści dla pacjentki:
Wyniki badań klinicznych wykazują znaczną poprawę jędrności pochwy i satysfakcji seksualnej kobiet. Oceny były dokonywane za pomocą standaryzowanych ankiet a także polegały na obiektywnym pomiarze siły zacisku mięśni pochwy. Ujędrnienie pochwy zostało osiągnięte u wszystkich pacjentek. Poziom ujędrnienia wahał się od 3 do 28 %. Poziom satysfakcji seksualnej wzrósł średnio o 8,5 punktu w 36 stopniowej skali.
- Metoda jest całkowicie nieinwazyjna – bez cięcia, szycia ani krwawienia
- Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego
- Rekonwalescencja jest bardzo szybka, bez konieczności stosowania leków przeciwbólowych i antybiotyków
- Po zabiegu nie jest wymagane zwolnienie z pracy
- Procedura jest bezbolesna
- Metoda ma minimalne, prawie zerowe ryzyko powikłań
zamknij
Specjaliści i miejsca konsultacji:
Przed zastosowaniem terapii pacjentka jest konsultowana przez specjalistę ginekologa, który kwalifikuje pacjentkę do zabiegu. Konieczny jest aktualny prawidłowy wynik badania cytologicznego.
Kwalifikacje i zabiegi wykonują:
zamknij
Cennik, refundacje NFZ i firm ubezpieczeniowych:
Odpłatnie:
- Koszt kwalifikacji do zabiegu z badaniem cytologicznym wynosi od 400 zł
- Koszt pierwszego zabiegu laserowego obkurczania pochwy IntimaLase wynosi 2000 zł
- Koszt kolejnego zabiegu laserowego obkurczania pochwy IntimaLase wynosi 1700 zł
- Pakiet 3 zabiegów laserowego obkurczania pochwy IntimaLase wynosi 4000 zł
NFZ:
- Kwalifikacja do zabiegu odbywa się w Poradni Ginekologicznej i NIE jest wykonywana w ramach refundacji przez NFZ
- Zabiegi NIE są wykonywane w ramach refundacji przez NFZ
Firmy ubezpieczeniowe:
- Posiadamy umowy na kwalifikacje i operacje:
- Sprawdź w swojej firmie ubezpieczeniowej czy pokrywa koszty kwalifikacji lub operacji
zamknij
Wskazania do zabiegu IntimaLase:
- spadek napięcia i rozluźnienie pochwy spowodowane porodami lub procesów starzenia się
- W przypadku wykonywania zabiegów u kobiet miesiączkujących zabiegi wykonywane są w pierwszej połowie cyklu (czyli po miesiączce).
zamknij
Przeciwwskazania do zabiegu IntimaLase:
- ciąża
- choroba nowotworowa
- infekcja pochwy
- nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
- padaczka
- choroby autoimmunologiczne
- stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna).
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
- stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek
- nieuregulowana cukrzyca
zamknij
Przygotowanie do zabiegu IntimaLase:
Zabieg przeprowadzany jest ambulatoryjnie, nie wymaga on znieczulenia. Wymagane badania:
Przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować przyjmować leków fotouczulających,.
W przypadku występowania dodatkowych chorób, należy dostarczyć opinię lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do zabiegu laserowego.
zamknij
Jak wygląda zabieg laserowego obkurczania pochwy:
W naszej placówce zabieg jest wykonywany przez przeszkolonych i certyfikowanych lekarzy ginekologów. Polega on na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy przez którą rozproszona wiązka lasera naświetla pochwę oraz okolicę przedsionka pochwy. Do zabiegu wykorzystujemy laser Er:YAG Fotona, który penetrując tkanki, pobudza kolagen do obkurczenia się i tworzenia nowych włókien, co skutkuje ujędrnieniem i obkurczeniem pochwy.
Badania kliniczne wykazują, że jest to procedura bezpieczna i bezbolesna. Nie jest wymagana hospitalizacja ani znieczulenie.
zamknij
Okres rekonwalescencji:
- Po zabiegu przez kilka dni może wystąpić przesięk surowiczy wymagający stosowania podpasek
- W niektórych przypadkach lekarz ginekolog zaleci stosowanie przez kilka dni globulek dopochwowych.
- Przez kilkanaście dni należy unikać stosunków płciowych
zamknij
Kiedy nastąpi poprawa i czy efekt zabiegu jest trwały?:
W większości przypadków wystarcza jeden zabieg. U pacjentek ze znacznei nasilonymi objawami trzeba go powtórzyć po około 3 miesiącach.
Efekt nie pojawia się od razu. Włókna kolagenowe muszą mieć czas na przebudowę. Pierwsze efekty odczuwane są po około 30 – 40 dniach. Są jednak pacjentki u których proces przebudowy trwa dłużej i efekt pojawia się dopiero po pół roku.
U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest bardziej trwały i utrzymuje się wiele lat lub do kolejnego porodu, w czasie którego nastąpi ponowne rozciągnięcie włókien kolagenowych.
U kobiet w wieku około – postmenopauzalnym trwałość efektu zależy od stosowania dodatkowej terapii (farmakologicznej i fizykoterapeutycznej). W naszej klinice lekarze ginekolodzy i specjaliści fizjoterapii indywidualnie dla każdej pacjentki przygotują zalecenia dodatkowe pomagające pacjentce uzyskać i utrzymać optymalny efekt jak najdłużej.
zamknij
Uwagi:
Niniejsza strona opisuje standardowe aspekty związane z chorobą i leczeniem. Nie jest jej celem zastąpienie profesjonalnej opieki, bądź też rozmowy pacjentki z ginekologiem o chorobie, leczeniu bądź operacji.
Postępowanie związane z chorobą i jej leczeniem mogą się różnić w zależności od pacjentki oraz doświadczenia ginekologa.
Jeżeli masz pytania odnośnie operacji, przygotowania lub postępowania po zabiegu, opłaty za operację lub pokrycia kosztów przez firmę ubezpieczeniową, nie wahaj się zadać tych pytań chirurgowi lub anestezjologowi.
zamknij