Lek. Radosław Zaborowski

zaborowski neurochirurg bydgoszcz prywatnie

Specjalista neurochirurg

Doktor Zaborowski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Obecnie konsultuje i wykonuje operacje neurochirurgiczne w Szpitalu Eskulap w Osielsku, a także na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu. W latach 2003-2019 pracował na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, gdzie kształcił i rozwijał swoje umiejętności pod okiem najlepszych bydgoskich neurochirurgów.

Dr Radosław Zaborowski wykonuje prywatnie i w ramach NFZ operacje kręgosłupa takie jak: nukleoplastyka (Discogel), zabiegi kriolezji stawów i nerwów obwodowych, zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa, ostrzyknięcie nerwów stawów i okołostawowe kręgosłupa, zabiegi wertebroplastyki, stentoplastyki i kyfoplastyki, operacje zespołów cieśni.

Główne zainteresowania doktora Zaborowskiego to leczenie dyskopatii, urazów i deformacji kręgosłupa oraz stenozy kanału kręgowego. Zgodnie z najnowszymi trendami w medycynie kładzie duży nacisk na stosowanie przede wszystkim procedur małoinwazyjnych.