Lek. med. Krzysztof Rożnowski

dr-krzysztof-roznowski-urologSpecjalista urologii, chirurg, FEBU

Doktor Krzysztof Rożnowski, studiował na Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie uzyskał dyplom lekarza w 1987 roku. Początkowo pracował w oddziale urologii Szpitala im. J. Biziela w Bydgoszczy, gdzie uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii oraz drugi stopień wtajemniczenia zawodowego w zakresie urologii. Następne lata pracy zawodowej spędził w klinice urologii Szpitala im. Jurasza. Rezultatem szkolenia jest uzyskanie tytułu FEBU (Fellow of the European Board of Urology) uprawniającym do pracy w obszarze objętym zakresem działalności European Board of Urology.

Dalej swoje umiejętności w zakresie urologii doskonalił w klinice Profesora Guya Vallancien w instytucie Mutualiste Montsouris w Paryżu we Francji, gdzie przebywał na kilkutygodniowych cyklach szkolenia w zakresie technik laparaskopowych, obługi urządzeń generujących fale ultradźwiękowe wysokiej częstotliwości. W maju 2003 roku odbył szkolenie w zakresie obsługi lasera GreenLight PVP. Do swojej pracy podchodzi z pasją, szczególnie w zakresie rozwijajacych się niskoinwazyjnych technik leczenia.