VBOX pionierskie zabiegi ablacji żylaków

vobox - leczenie żylaków parą wodną

24 kwietnia 2017 roku dr. n.med. Michał Molski w asyście słynnego francuskiego flebologa prof. Rene Milleret przeprowadził pierwsze w regionie i jedne z pierwszych w Polsce zabiegi ablacji żylaków kończyn dolnych parą wodną generatorem VBOX. 

Metoda ablacji parą wodną VBOX pozwala zamknąć w trakcie jednej sesji nawet bardzo duże i bardzo kręte żylaki nawrotowe.

Idea zabiegu VBOX pozostaje taka sama jak poprzedniego zabiegu ablacji SVS. Zabieg polega na wprowadzeniu do żylaka wenflonu, który jest połączony z urządzeniem wytwarzającym parę. Do wnętrza żylaków w mikrodawkach wtłaczana jest para wodna powodująca zamknięcie żylaków a następnie w ciągu kilku miesięcy wchłonięcie lub przemianę w bliznę. Innowacją VBOX jest redukcja ciśnienia roboczego oraz modyfikacji cewników poprawiajace skuteczność oraz bezpieczeństwo procedury. Cała operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, Pacjenci, którzy nie chcą być świadomi podczas pobytu na sali operacyjnej otrzymują od anestezjologa dożylne leki powodujące płytki sen. Zabieg jest bezpieczny również u osób starszych lub z licznymi chorobami. Po operacji trwającej około pół godziny na nogę zakładana jest pończocha uciskowa. Powrót do domu następuje najdalej po dwóch godzinach. Ból po powrocie do domu jest minimalny i niezauważalny po doustnych lekach przeciwbólowych jak ibuprofen. Już tego samego dnia może spacerować i wrócić do domowych obowiązków. Powrót do pracy możliwy jest w ciągu kilku dni, a powrót do aktywności sportowej możliwy jest po 2 tygodniach. 

Nowatorski zabieg VBOX w Polsce wykonano w Szpitalu Eskulap w Osielsku.

Pierwsze w regionie i jedne z pierwszych w Polsce zabiegów wykonał dr n.med. Michał Molski w asyście światowej sławy flebologa i ojca chrzestnego ablacji parą wodną prof. Rene Milleret. Od czasu wykonania pionierskich zabiegów SVS 4 lata temu wykonaliśmy ponad 1000 zabiegów tą metodą co czyni nas wiodącym w Polsce ośrodkiem.  Ten argument przesądził o wyborze Szpitala Eskulap na miejsce pierwszych w Polsce warsztatów VBOX w których wzięło 10 lekarzy z całej Polski.

Z nowatorskich zabiegów skorzystało 5 pacjentek, wszystkie jeszcze tego samego dnia wróciły do swoich domów. VBOX jest 13. metodą leczenia chorób żył jaką stosujemy w Szpitalu ESKULAP. Nie ma metody idealnej, każda posiada zarówno zalety jak i wady, posiadając doświadczenie 2.500 ablacji termicznych i nietermicznych oraz ponad 10.000 klasycznych operacji żylaków dążymy do tego aby dobrać metodę idealną do potrzeb pacjenta. 

Fotorelacja z przebiegu warsztatów:


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka flebologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca tętnic kończyn neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki