Pierwszy w Regionie zabieg klejenia żylaków

W poniedziałek, 5 września 2016 roku dr Michał Molski wykonał pierwszy w regionie zabieg ablacji żylaków klejem tkankowym metodą VENASEAL. Metoda ta polega na wprowadzeniu do żylaka kleju medycznego podobnego do „super glue”. Klej powoduje natychmiastowe sklejenie niewydolnego pnia żylnego i obkurczenie żylaków. Metoda klejenia żylaków nie wymaga znieczulenia dzięki czemu zabieg może być wykonany również u pacjentów z chorobami, które są przeciwwskazaniem do znieczulenia ogólnego lub tumescencyjnego

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, znieczulenie może być jedynie potrzebne w miejscu wprowadzenia wenflonu do żylaka. Z uwagi na małą inwazyjność, ablacja żylaków metodą VENASEAL pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności bez konieczności stosowania po zabiegu pończoch uciskowych. Skuteczność zabiegu VenaSeal jest porównywalna z pozostałymi zabiegami ablacyjnymi i przy prawidłowej kwalifikacji wynosi ok 95%. Metoda ma już ugruntowaną pozycję we flebologii, wykonywana jest od 5 lat. 
Zabieg jednej kończyny trwa mniej niż pół godziny. Po zabiegu najczęściej nie ma dolegliwości bólowych. Pacjent może podróżować, a nawet prowadzić samochód. Nie ma konieczności ograniczenia aktywności fizycznej.

klejenie żylaków

Pierwszy w regionie  zabieg wykonał dr Michał Molski. Z nowatorskiej metody skorzystała pacjentka mieszkająca na stałe za granicą. Zabieg ablacji żylaków obu kończyn dolnych trwał 70 minut. Pacjentka po zabiegu była zaskoczona bezbólowym przebiegiem leczenia. Na wybór  metody wpłynęły możliwość leczenia obu nóg jednocześnie, bezbolesny przebieg zabiegu oraz natychmiastowa możliwość podróżowania bez konieczności stosowania pończoch uciskowych.

wyniki, efekty klejenia żylaków - zdjęcie przed i po

Na wizycie kontrolnej, która odbyła się 5 dni po zabiegu pacjentka stwierdziła, że w trakcie zabiegu jak również pierwszych dni po zabiegu nie odczuwała dolegliwości bólowych. Efekt kliniczny i ultrasonograficzny zabiegu w opinii dra Molskiego był bardzo dobry. Efekty  zabiegu klejenia żylaków metodą VenaSeal dostępne są w formie zdjęć wykonanych przed zabiegiem i 5 dni po zabiegu. 

Zabieg VENASEAL wchodzi na stałe do oferty zabiegów flebologicznych Szpitala Eskulap.


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka flebologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca tętnic kończyn neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętniak aorty brzusznej tętniak bydgoszcz tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki