Zmiany działalności szpitala – COVID-19

Ważne informacje w związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19.

Działania mające zapewnić ciągłość opieki medycznej i ograniczenie rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV-2:

Stan na dzień 2020.05.15

UWAGA wejście do Przychodni i Szpitala odbywa się przez izbę przyjęć gdzie następuje pomiar temperatury i wywiad epidemiczny. Pacjentów prosimy o noszenie masek twarzowych i dezynfekcję rąk. Udział osób towarzyszących w świadczeniach medycznych jest ograniczony tylko z do pomocy pacjentom niesamodzielnym.

Poradnie Specjalistyczne

Wszystkie poradnie przyjmują pacjentów z zachowaniem środków zwiększonej ostrożności. Konieczna rejestracja telefoniczna lu erejestracja.

Uruchomione są telekonsultacje oraz możliwość zamówień na recepty dla stałych pacjentów. Szczegółowe informacje o zamawianiu recept lub telefonicznie.

Rezonans i Tomografia

Pracownie Tomografii Komputerowej oraz Rezonansu Magnetycznego z wykonują badania z zachowaniem środków zwiększonej ostrożności.

Centrum Rehabilitacji

Centrum Rehabilitacji od 04.05.2020 wznawia normalną pracę. Proponujemy również skorzystanie z telekonsultacji

Oddziały szpitalne

Od dnia 12.03.2020 wstrzymane są odwiedziny pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych. Informacje o stanie zdrowia pacjentów dostępne są telefonicznie: spis telefonów.

Operacje planowe i pilne odbywają się z zachowaniem środków zwiększonej ostrożności.

Oddział Neurologii – Udarowy i Oddział Intensywnej Terapii leczą pacjentów z zachowaniem środków zwiększonej ostrożności.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i niezatajanie informacji epidemiologicznych.
Zgodnie art. 165 k.k.: § 1 pkt 1 Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej […] podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.Szpital Eskulap nie dysponuje możliwościami diagnostyki ani leczenia pacjentów z podejrzeniem infekcji wirusowej. W przypadku podejrzenia infekcji wirusowej należy skontaktować się z:

  • Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy tel . 52 376 18 00
  • Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, Oddział Obserwacyjno – Zakaźny i Oddział Pediatrii, Chorób Infekcyjnych I Hepatologii, Św. Floriana 12
  • NZOZ „Nowy Szpital Sp. Z O.O.” Prowadzony Przez Nowy Szpital Sp. z o.o., Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, Wojska Polskiego 126
  • Wojewódzki Szpital Zespolony Im. L. Rydygiera w Toruniu, Oddział Hepatologiczny I Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, Krasińskiego 4/4a