Co lepsze laser czy radiofrekwencja?

laserowe i radiowe leczenie zylakow prezentacja na cvs 2014

Nasi chirurdzy naczyniowi właśnie wrócili z Cracow Vascular Summit gdzie zostali zaproszeni aby w międzynarodowym gronie przedstawić swoje doświadczenia w małoinwazyjnym leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Nasze zadanie polegało na odpowiedzi na trudne pytanie jaka metoda jest lepsza w leczeniu żylaków – laser czy radiofrekwencja

Wykład dotyczył wyboru stosowanych w naszym Szpitalu metod leczenia żylaków kończyn z uwzlędnieniem metody EVLT – laserowego usuwania żylaków oraz RFITT czyli metody radiofrekwencji. Na zaproszenie komitetu naukowego konferencji przedstawiliśmy nasze doświadczenie i preferencje w zastosowaniu 2 spośród 8 stosowanych obecnie w Szpitalu Eskulap metod operacyjnych i małoinwazyjnych. Przedstawiliśmy stanowisko, że nie ma jednej, najlepszej motody do leczenia żylaków kończyn. Każda z metod ma swoje zalety i wady, dlatego aby uzyskać optymalne efekty leczenia zarówno pod kątem medycznym jak i kosmetycznym, ważne jest leczenie przez specjalistę posiadającego doświadczenie i możliwości leczenia wieloma metodami.

wyniki leczenia żylaków parą wodną metodą SVS - prezentacja slideshare
Prezentacja wygłoszona na międzynarodowej konferencji naczyniwoej Cracow Vascular Summit 2014

Prezentacja została dobrze przyjęta przez środowisko naczyniowe i wzbudziła krótką i ciekawą konwersację na temat różnic między poszczególnymi metodami w skuteczności oraz nasileniu dolegliwości pozabiegowych u pacjentów.

Stanowiliśmy najliczniejszą grupę spośród 4 chirurgów z całego regionu Pomorza i Kujaw, którzy przybyli na konferencję i jedynym zespołem który zaprezentował własny dorobek.  A już za tydzień na zaproszenie prof. Rybaka i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego wygłosimy wykład na konferencji Flebologia Estetyczna.


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka działania społeczne flebologia gastroenterologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki