Bezpieczny Szpital – to dla nas priorytet

Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent to hasło najlepiej oddaje cel programu akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości (CMJ) w jakim bierze udział Szpital Eskulap.

Celem udziału w projekcie jest podwyższenie poziomu zarządzania jakością w szpitalach oraz uzyskanie przez Szpital Eskulap akredytacji CMJ. Projekt obejmuje wsparcie szkoleniowo-konsultacyjne, tzw. coaching w zakresie standardów akredytacyjnych, które najtrudniej jest wdrożyć, dotyczących poprawy wyników działalności klinicznej i bezpieczeństwa opieki. Nasz personel bierze udział w szkoleniach w zakresie bezpieczeństwa pacjentów, identyfikacji i analizy zdarzeń niepożądanych, aspektów prawnych i komunikacji z pacjentem, gdy wystąpi zdarzenie niepożądane. Przy okazji popularyzujemy tematykę poprawy jakości i bezpieczeństwa pacjentów w tym profilaktyki i kontroli zakażeń związanych z opieką zdrowotną.