Operacje tarczycy, bez powikłań

Operacje tarczycy, pierwsze w historii naszego Szpitala, zostały przeprowadzone 9 listopada 2015 r. przez eksperta w zakresie chirurgii endokrynologicznej Dr n.med. Tadeusza Siemko. Strumektomie wykonane u 4 pacjentek przebiegły bardzo sprawnie i bez powikłań, dzięki czemu Dzień Niepodległości panie świętowały w swoich domach. 

„Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie.” – Walter Scott

9 listopada 2015 roku w Szpitalu Eskulap w Osielsku operacji tarczycy poddały się cztery mieszkanki naszego regionu. Operacja strumektomii należy do rutynowych zabiegów chirurgicznych, jednak możliwe powikłania takie jak porażenie strun głosowych, krwiak zagrażający drożności dróg oddechowych czy nawet wielkość blizny odgrywają dużą rolę w decyzjach pacjentek o poddaniu się operacji. Dzięku ogromnemu doświadczeniu doktora Siemko (ponad 1200 wykonanych operacji tarczyc) zabiegi odbyły się bardzo sprawnie, pierwsza operacja trwała 50 minut, kolejne 30-35 minut. Przebieg pooperacyjny był niepowikłany i w 2 dobie po operacji wszystkie panie wróciły do domów aby skosztować tradycyjne potrawy (wedle upodobań rogale świętomarcińskie lub gęsinę) z okazji Dania Niepodległości i Dnia św. Marcina.

operacje-tarczycy-strumektomia-bydgoszcz-osielsko

Operacje strumektomii odbywają na tradycyjnej sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, kończy się założeniem drenu i opatrunku. Po zabiegu, na kilkanaście godzin pacjenci trafiają na salę pooperacyjną. Do końca trwającej 2-3 dni hospitalizacji, pod troskliwą opieką przebywają w kameralnych i komfortowych pokojach chorych. Wizyty kontrolne odbywają się tydzień po opuszczeniu szpitala.

Żywimy nadzieję na zwiększenie kontraktu z NFZ w 2016 roku aby pacjenci uzyskali większą dostępność tej formy leczenia  w naszym Szpitalu. Zabiegi wykonujemy w ramach umów z firmami ubezpieczeniowymi i odpłatnie. Cena zabiegów strumektomii wynosi od 4500 zł do 7000 zł.

Dowiedz się więcej o operacji usunięcia tarczycy – strumektomii