Żelowe implanty kręgosłupa w Osielsku!

Żelowe implanty kręgosłupa szturmem zdobyły media tradycyjne i internet. Nowatorska metoda daje nadzieję pacjentom cierpiącym z powodu bólu spowodowanego przepukliną jądra miażdżystego. 6 Listopada 2015 roku w Szpitalu Eskulap odbyły się pierwsze tego typu zabiegi wykonane przez ich pioniera w Polsce doktora Macieja Prywińskiego. 

Odpowiednio zaawansowanej technologii nie sposób odróżnić od magii.” – Arthur C. Clarke

Zabiegom wszczepienia implantów żelowych dysku poddały się dwie młode kobiety, cierpiące z powodu zespołu bólowego kręgosłupa i rwy kulszowej. Pierwszy zabieg trwał 35 minut, kolejny 25 minut. Trzy godziny później, bez bólu, pacjentki na własnych nogach opuściły szpital.  

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent układany jest na brzuchu. Po dezynfekcji skóry i znieczuleniu przez cieńką igłę wprowadzny jest implant. Zabieg monitorowany jest za pomocą najnowszej generacji aparatu RTG umożliwiającego pogląd na ekranie położenia żelowego implantu. Po zabiegu pacjent trafia na oddział w celu trwającej do 3 godzin obserwacji. Po tym czasie, bez bólu wychodzi do domu na własnych nogach. 

Więcej o zabiegu żelowych implantów kręgosłupa