HIFU – leczenie raka prostaty

najnowocześniejsze metody leczenia - hifu

19 lipca 2013 roku w Szpitalu Eskulap został wykonany pierwszy w powiecie bydgoskim i jeden z pierwszych w Polsce nieinwazyjnych zabiegów raka prostaty metodą Ablatherm HIFU. Dwóch pacjentów, którzy przeszli operację czuje się dobrze.

Odpowiednio zaawansowanej technologii nie sposób odróżnić od magii.

Arthur C. Clarke

Zabieg raka prostaty nieinwazyjną metodą Ablatherm HIFU pozwala w sposób nieoperacyjny zniszczyć ogniskowe postacie raka gruczołu krokowego. Zabieg wykonywany jest przez urologa w sposób zrobotyzowany pod ciągłą kontrolą USG, trwa około dwóch godzin i polega na zniszczeniu ognisk nowotworu za pomocą zogniskowanej wiązki ultradźwiękowej. Dwóch pacjentów zostało poddanych zabiegowi, ich stan jest dobry w najbliższych dniach wrócą do pełnej aktywności.

Nowatorski zabieg leczenia raka prostaty metodą HIFU wykonano w Szpitalu Eskulap w OsielskuPolsceZabieg nieoperacyjnego usuwania ogniskowego raka prostaty został wykonany w naszym Szpitalu przez doktora Krzysztofa Rożnowskiego oraz eksperta w zabiegach prostaty metodą HIFU doktora Stefana Thueroff.   Ze względu na innowacyjny charakter metody w towarzyszących operacji wykładach i prezentacji metody brali udział urolodzy z Polski i Niemiec.

 

Przeczytaj więcej o możliwościach metody HIFU w leczeniu raka prostaty

Zobacz informację o pierwszych w Polsce zabiegach HIFU metodą FocalOne 

Notatka prasowa TVP dotycząca zabiegu raka prostaty metodą HIFU