HIFU – leczenie raka prostaty

najnowocześniejsze metody leczenia - hifu

19 lipca 2013 roku w Szpitalu Eskulap został wykonany pierwszy w powiecie bydgoskim i jeden z pierwszych w Polsce nieinwazyjnych zabiegów raka prostaty metodą Ablatherm HIFU. Dwóch pacjentów, którzy przeszli operację czuje się dobrze.

„Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie.” – Walter Scott

Zabieg raka prostaty nieinwazyjną metodą Ablatherm HIFU pozwala w sposób nieoperacyjny zniszczyć ogniskowe postacie raka gruczołu krokowego. Zabieg wykonywany jest przez urologa w sposób zrobotyzowany pod ciągłą kontrolą USG, trwa około dwóch godzin i polega na zniszczeniu ognisk nowotworu za pomocą zogniskowanej wiązki ultradźwiękowej. Dwóch pacjentów zostało poddanych zabiegowi, ich stan jest dobry w najbliższych dniach wrócą do pełnej aktywności.

Zabieg nieoperacyjnego usuwania ogniskowego raka prostaty został wykonany w naszym Szpitalu przez doktora Krzysztofa Rożnowskiego oraz eksperta w zabiegach prostaty metodą HIFU doktora Stefana Thueroff.   Ze względu na innowacyjny charakter metody w towarzyszących operacji wykładach i prezentacji metody brali udział urolodzy z Polski i Niemiec.

Przeczytaj więcej o możliwościach metody HIFU w leczeniu raka prostaty

Zobacz informację o pierwszych w Polsce zabiegach HIFU metodą FocalOne 

Notatka prasowa TVP dotycząca zabiegu raka prostaty metodą HIFU


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka flebologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca tętnic kończyn neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki