Podsumowanie Akcji „Ocal Nogę” 2013

mapa ośrodków chirurgii naczyniowej

W regionie Pomorza i Kujaw Szpital Eskulap był jedyną placówką, która włączyła się do akcji. Tego dnia 3 zespoły chirurgów naczyniowych pielęgniarek przebadało ponad 80 pacjentów. W całej Polsce w 29 placówkach ponad 100 chirurgów naczyniowych wzięło udział w Akcji udzielając bezpłatnych konsultacji ponad 1500 pacjentów. Akcja Ocal Nogę pomogła nagłośnić ważny problem amputacji kończyn i zwiększyć świadomość społeczeństwa odnośnie powikłań miażdżycy

mapa ośrodków chirurgii naczyniowej

W Polsce aż 9000 osób rocznie traci nogę z powodu powikłań związanych z różnymi chorobami. Głównie niedokrwieniem kończyn dolnych, miażdżycą i cukrzycą. Wiele z tych operacji można uniknąć! Amputacja kończyny pociąga za sobą wiele problemów. To nie tylko uraz fizyczny. Często konsekwencje ponoszą również w sferze emocjonalnej. Ich życie zawodowe i rodzinne jest o wiele trudniejsze. Bywa, że muszą zmienić zawód, co nie zawsze jest łatwe.

Żeby temu zapobiec nasi specjaliści przebadali wszystkich, którzy zgłosili się do nas po pomoc. W akcję zaangażowanych były 3 zespoły lekarzy pielęgniarek, które bardzo sprawnie zajmowały się zaplanowanymi jak również nieoczekiwanymi pacjentami. Poza konsultacjami oraz badaniami ukrwienia kończyn, pacjenci korzystali z porad dietetyka aby dowiedzieć się jak się zdrowo odżywiać i zachować zdrowe nogi.

Szczególne podziękowania mamy dla Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Urzędu Gminy Osielsko oraz Polskiemu Radiu PIK objęcie akcji patronatem. Dziękujemy proboszczom parafii Osielskich i Bydgoskich parafii za pomoc w nagłośnieniu akcji.

Dziękujemy całemu personelowi szpitala, lekarzom, pielęgniarkom, recepcjonistkom oraz dietetykom którzy bardzo aktywnie włączyli się w tą charytatywną akcję.