Sukces Flebologów na Konferencji PTF

logo polskiego towarzystwa flebologicznego

W dniach 6-9 marca 2014 roku zespół naszych flebologów (doc. Stanisław Molski, dr n.med. Michał Molski i lek. Jarosław Siemaszko brał czynny udział w Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Zaprezentowali tam jak do tej pory największy w Polsce materiał dotyczący leczenia żylaków kończyn dolnych parą wodną metodą SVS.

wyniki leczenia żylaków parą wodną metodą SVS - prezentacja slideshare
Prezentacja wygłoszona na XVII Konferencji Polskiego Towarzystwa Flebologicznego

Zabiegi SVS wykonaliśmy do tej pory u ponad 50 pacjentów z trudnymi do leczenia żylakami kończyn. Aż 20 % spośród leczonych w tej grupie stanowili pacjenci z żylakami nawrotowymi po leczeniu operacyjnym, skleroterapii i innych metodach. W tej trudnej do leczenia grupie uzyskaliśmy bardzo wysoką skuteczność zabiegu sięgająca 90%. Nie stwierdziliśmy poważnych powikłań. Spośród innych powikłań stwierdziliśmy brak całkowitego zamknięcia głównego pnia żylnego, niewielkie oparzenia skóry, przebarwienie, występowanie skrzepliny przedłużonej wymagającej zastosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej.  

Prezentacja została dobrze przyjęta przez środowisko flebologiczne jak również przez wynalazcę i propagatora metody prof. Rene Mileret, który uczstniczył w  konferencji.  Wymieniliśmy z nim doświadczenia odnośnie sposobów na zwiększenia skuteczności i zminimalizowanie powikłań które wystąpiły w początkowym okresie stosowania metody SVS w naszym ośrodku. 

Stanowiliśmy najliczniejszą grupę spośród 7 flebologów z całego regionu Pomorza i Kujaw, którzy przybyli na konferencję i jedynym zespołem który zaprezentował własny dorobek.  Otrzymaliśmy zaproszenie do wygłoszenia referatów dotyczących metody SVS oraz RFITT na zbliżająca się XIII Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Postępy w chirurgii naczyń”.

 Zapraszamy do obejrzenia:


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka flebologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca tętnic kończyn neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki