Dołącz do akcji Światowy Dzień Zakrzepicy

swiatowy-dzien-zakrzepicy-2014-bydgoszcz-osielsko

W Europie więcej osób umiera z powodu powikłań zakrzepicy niż z powodu raka piersi, raka prostaty, AIDS i w wypadkach samochodowych, łącznie!!! Czas to zmienić, zacznijmy od tego abyśmy wiedzieli co to jest zakrzepica i jakie daje objawy

13. października, w dniu urodzin Rudolfa Virchova, odkrywcy podstaw, zakrzepicy zwracamy Waszą uwagę na niezauważany na codzień i nie do końca rozumiany problem społeczny związany z zakrzepicą żylną i powikłaniami zatorowymi.

Dorocznie organizowany Światowy Dzień Zakrzepicy ma na celu pobudzenie społecznego ruchu zwiększającego świadomość jak również podjęcie działań edukacyjnych kierowanych do społeczności i środowiska medycznego, przez cały rok. Naszymi celami są:

• Wzrost świadomości odnośnie częstości występowania i czynników ryzyka zakrzepicy
  • Zmniejszenie liczby niezdiagnozowanych pacjentów
  • Poprawa rutynowego stosowania skutecznych działań zapobiegających wystąpieniu zakrzepicy
  • Zachęta środowisk medycznych do wdrożenia „najlepszych praktyk” zapobiegania, diagnostyki i leczenia zakrzepicy
  • W rezultacjie ratowania istnień ludzkich

18 października 2014 – Konferencja i warsztaty flebologiczne

Tego dnia Szpital Eskulap – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń włącza się do społecznej akcji WORLD THROMBOSIS DAY w ramach której odbędą sie ogólnodostępne wykłady poświęcone problemowi zakrzepicy oraz warsztaty dla chirurgów i flebologów poświęcone nowym technikom leczenia niewydolności żylnej metodą CLARIVEIN i zapobiegania zakrzepicy.
Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.szpitaleskulap.pl/WTD

PROGRAM:

godz. 8-11 Warsztaty z zastosowania metody leczenia żylaków metodą Clarivein
– możliwość uczestnictwa w zabiegach za pomocą teletransmisji z sali operacyjnej
godz. 11-12 Konferencja
– Prezentacja metody Clarivein – Dr Tall
– Prezentacja dotycząca choroby zakrzepowo-zatorowej – dr M.Molski / prof. Stanislaw Molski

Zapewniamy możliwość rozmowy z zaproszonymi ekspertami.

Wydrukuj i zawieś w widocznym miejscu:
plakat informujący o zakrzepicy

PATRONAT