Bezpieczne uprawianie sportu

Uprawianie sportu jak bieganie, triathlon, jazda rowerem czy fitenss przyciąga coraz więcej osób pragnących odzyskać wigor, dobry wygląd lub po prostu podążać za modą. Niestety wielu rozpoczyna aktywny trening po wielu latach błogiego lenistwa w przekonaniu, że ruch to zdrowie. Przekonałem się ostatnio, że nie zawsze…

„Zdrowie łatwo stracić, ale go zaś z trudnością nabyć.” – przysłowie polskie

Choroby układu krążenia stanowią przyczynę 50% wszystkich zgonów. Okazuje się, że z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera więcej kobiet (54%) niż mężczyzn (43%). Spośród w/w schorzeń do najczęstszych zalicza się nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową (miażdżycę tętnic wieńcowych) i nabyte wady serca. W ostatnich latach diagnostyka kardiologiczna w tym zakresie jest bardzo precyzyjna i nowoczesna, ale w aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej w Polsce potrafi być często długotrwała i uciążliwa dla pacjentów.

badania-przed-uprawianiem-sportu-radzi-kardiolog

Zespół kardiologów Szpitala Eskulap  osobom z grup podwyższonego ryzyka serocowo-naczyniowego zapewnia możliwość kompleksowej, szybkiej diagnostyki kardiologicznej. Program tez pozwala w ciągu 60 minut zidentyfikować podstawowe problemy zdrowotne, rozpocząć działania profilaktyczne i jeśli to konieczne zaplanować dalszą diagnostykę i leczenie. 

60 minut dla serca Jeśli poświecimy godzinę dziennie, mamy dużą szansę, że nasze serce będzie zdrowe. Czy to oznacza, że mamy tyle czasu codziennie spacerować czy nawet biegać? Nie. Na te minuty składają się dobre nawyki żywieniowe, czyli jedzenie zdrowych posiłków. Wysiłek fizyczny, czyli spacer lub pójście na jogę. Godzina dziennie wystarczy, aby zadbać o serce. Czy możesz sobie to wyobrazić?  

Umów się na PAKIET diagnostyki kardiologicznej – Bezpieczny Trening