7. miejsce w regionie w Rankingu Szpitali 2020

ranking-szpitali-2020-bydgoszcz-kujawsko-pomorskie

17.12.2020 ogłoszono wyniki „Ranking Szpitali 2020” organizowanego przez CMJ – jednostkę Ministerstwa Zdrowia. W rankingu bierzemy udział od 2013 roku, nieprzerwanie dbając o najwyższe standardy opieki medycznej.

W Rankingu Szpitali nasza placówka bierze udział nieprzerwanie od 2013 roku. Zaledwie po roku działalności odważyliśmy się poddać ocenie, uplasowaliśmy się na 160 miejscu w Polsce. Od roku 2014 nieprzerwanie plasujemy się w pierwszej 100. najlepszych szpitali w Polsce. W roku 2020 zajęliśmy się na 67. lokatę.

W klasyfikacji regionalnej w 2013 roku wśród placówek szpitalnych które zdobyły się na udział w rankingu znaleźliśmy się na 10 lokacie. W kolejnych latach pomimo coraz większej liczby placówek biorących udział w rankingu utrzymaliśmy się w pierwszej dziesiątce zajmując miejsca od 7. do 3. W roku 2020 zajmujemy na 7. miejsce.

W utworzonej w 2017 roku kategorii szpitali pozasieciowych zajęliśmy 2. miejsce w Polsce, utrzymując pozycję w latach 2018 i 2019. W 2020 roku znajdujemy się na 3. pozycji.

ranking-szpitali-2020-bydgoszcz-kujawsko-pomorskie

Ranking Szpitali to ogólnopolskie zestawienie placówek szpitalnych, promujące najwyższe standardy opieki zdrowotnej. Od 17 lat organizowane jest ono corocznie przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości i publikowane w dzienniku Rzeczpospolita.

Przypisy:

Ogólnopolski ranking szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych

Ogólnopolski ranking szpitali pozasieciowych