SVS – nowoczesne usuwanie żylaków

element systemu svs wytwarzający parę

W sobotę, 12 października 2013 roku w Szpitalu Eskulap w Osielsku przeprowadzono pierwsze w regionie i jedne z pierwszych w Polsce zabiegów ablacji metodą SVS, które będą niedługo zapewne standardem leczenia żylaków. Nowatorskie rozwiązanie zostało wymyślone przez profesora Milleret. Zaproponował on, aby do usuwania żylaków użyć pary wodnej.

Odpowiednio zaawansowanej technologii nie sposób odróżnić od magii.” – Arthur C. Clarke

Zabieg SVS polega na wprowadzeniu do żylaka specjalnego cewnika, który jest połączony z urządzeniem wytwarzającym parę. Cała operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, pod opieką anestezjologa. Pacjent otrzymuje leki uspokajające, co sprawia, że podczas operacji jest spokojny i wyciszony. Dzięki temu zabieg można wykonywać również u osób starszych lub z chorobami, które mogą być przeciwwskazaniem do zastosowania znieczulenia ogólnego. Trwa około pół godziny, a pacjent wychodzi do domu prawie natychmiast po zabiegu. Już tego samego dnia może wziąć prysznic, pójść na spacer a nazajutrz wrócić do pracy.

Nowatorski zabieg SVS w Polsce wykonano w Szpitalu Eskulap w Osielsku.

Pierwsze w regionie i jedne z pierwszych w Polsce zabiegów wykonał dr n.med. Michał Molski w asyście prof. Rene Milleret twórcy metody. Zgromadzeni w sali konferencyjnej flebolodzy i chirurdzy oglądali transmisję na żywo z nowatorskich operacji umożliwiających małoinwazyjne leczenie dużych i bardzo krętych żylaków w tym również nawrotowych po wcześniejszych operacjach. 

Z nowatorskich zabiegów skorzystało 5 pacjentów, wszyscy jeszcze tego samego dnia wrócili do swoich domów. Od dziś zabieg SVS wchodzi na stałe do szerokiej oferty małoinwazyjnych zabiegów wykonywanych w Szpitalu Eskulap.

Więcej o metodzie znajdziesz na stronie poświęconej usuwaniu żylaków parą wodną

Relacja w ogólnopolskim wydaniu Zbliżeń TVP o pionierskich zabiegach SVS

Fotorelacja z przebiegu warsztatów:


chirurgia naczyniowa diagnostyka dietetyka flebologia ginekologia innowacja intensywna terapia kardiologia konferencje i szkolenia miażdżyca tętnic kończyn neurochirurgia neurologia nfz owrzodzenia podróże profilaktyka rak prostaty rankingi i wyróżnienia rehabilitacja rozbudowa sport stopa cukrzycowa tętniak aorty tętnice szyjne urologia zakrzepica zespół pozakrzepowy żylaki