Chirurgia Naczyniowa

Oddział Chirurgii Naczyniowej w Osielsku k. Bydgoszczy - chirurgia naczyniowa, bydgoszcz, nfz

Oddział Chirurgii Naczyniowej Szpitala Eskulap kontynuuje ponad 20-letnią działalność Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń.

Kierownikiem zespołu jest Prof. Stanisław Molski, który w 2003 roku jako pierwszy w regionie wdrożył małoinwazyjne operacje stentgraftów aorty brzusznej, natomiast w 2008 jako pierwszy w regionie oraz jeden z pierwszych w Polsce, wykonał skuteczne, hybrydowe operacje tętniaków aorty oraz klasyczne operacje tętniaków aorty piersiowo-brzusznej.

Specjalizujemy się w diagnostyce i kompleksowym leczeniu chorób tętnic i żył
w trybie ambulatoryjnym i chirurgii jednodniowej i hospitalizacji. Zajmujemy się leczeniem powikłań naczyniowych miażdżycy, cukrzycy, choroby i zakrzepicy zylnej.

 

Dysponujemy innowacyjnym, a zarazem unikalnym w skali kraju sprzętem diagnostyczno-leczniczym jak 2 operacyjne sale hybrydowe czy dwuźródłowy 256 rzędowy Tomograf do badań naczyniowych. Doświadczony, interdyscyplinarny zespół składającym się z chirurgów naczyniowych, kardiologów i angiologów oraz lekarzy 20 innych specjalności zapewnia kompleksową i profesjonalną opiekę.

Jako pierwszy szpital w regionie i 3. w Polsce, w styczniu 2012 roku uruchomiliśmy hybrydową salę operacyjną wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia do wykonywania zaawansowanych i małoinwazyjnych operacji naczyniowych.
Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce wykonującym pełen zakres małoinwazyjnych
i operacyjnych zabiegów układu żylnego.

 

W okresie od  stycznia 2012 do lipca 2014 zabiegaliśmy o możliwość leczenia pacjentów w ramach umowy z NFZ. W tym czasie doszło do znacznego pogorszenia w regionie dostępności do świadczeń z zakresu chirurgii naczyniowej w trybie hospitalizacji co skutkowało wydłużeniem czasu oczekiwania na leczenie oraz pogorszeniem wyników leczenia.

chirurgia-naczyniowa-bydgoszcz-nfzW dniu 15 lipca 2014 roku podpisaliśmy z NFZ umowę na wykonywanie pełnego zakresu operacji naczyniowych klasycznych i wewnętrznaczyniowych. Istotnym ograniczeniem jest limit kontraktu pozwalający leczenie około 15 pacjentów miesięcznie oraz brak możliwości leczenia pacjentów w Oddziale Intensywnej Terapii..
Liczymy na zmianę stanowiska dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ, która umożliwiłaby mieszkańcom regionu szerszy dostęp do możliwości nowoczesnego leczenia naczyniowego w naszej placówce.