Holter ekg i ciśnieniowy

Badania holterowskie ekg i ciśnienia pozwalają na ciągłe nieinwazyjne monitorowanie pracy układu sercowo-naczyniowego.

Wykonujemy badania:

• holter ekg z 24h zapisem

• holter ciśnieniowy z 24h zapisem

Zalety badania holeterowskiego:

• Nieinwazyjna i bezpieczna metoda
  • Pozwala ono na nieinwazyjną ocenę ekg lub ciśnienia krwi
  • Badanie bezbolesne, trwa 24 godziny
  • Bezpieczne dla osób w każdym wieku i kobiet w ciąży
  • Nie wymaga znieczulenia ani wcześniejszego przygotowania
  • Badanie można wielokrotnie powtarzać

Przygotowanie do badania:

Po uzgodnieniu terminy założenia aparatu prosimy o wyznaczonej porze zgłosić się do punktu pielęgniarskiego w Szpitalu ESKULAP ( gabinet nr 3 Izby Przyjęć ).

Przebieg badania:

Badanie odbywa się w sposób nieinwazyjny, nie utrudnia wykonywania codziennych czynności. Urządzenia nie wolno zamaczać.
Po założeniu aparatu pacjent otrzymuje ankietę na której powinien zaznaczyć wykonywane czynności. Prosimy o zwrot ankiety wraz z aparatem.
Po zakończeniu zapisu (najczęściej po 24 godzinach) aparat jest zdejmowany w tym samym gabinecie w którym został założony.

Odbiór wyniku badania holterowskiego:

Wynik uzyskany w trakcie badania holterowskiego zostanie przeanalizowany przez kardiologa. Powiadomimy Cię gdy opis badania będzie gotowy. Na Twoje życzenie możemy wysłać opis badania emailem.

Skierowanie na badanie:

Skierowanie nie jest konieczne.

Cennik, refundacje NFZ i firm ubezpieczeniowych:

Odpłatnie:
  • badanie holter ciśnieniowy kosztuje 100 zł
  • badanie holter ekg kosztuje 160 zł
  • Usługa NIE jest wykonywana w ramach refundacji przez NFZ
Firmy ubezpieczeniowe:
  • Posiadamy umowy na konsultacji i badania diagnostyczne z firmami ubezpieczeniowym
  • Sprawdź w swojej firmie ubezpieczeniowej czy pokrywa koszty takich usług

Uwagi:

Niniejsza strona opisuje standardowe aspekty związane z badaniem diagnostycznym. Nie jest jej celem zastąpienie profesjonalnej opieki, bądź też rozmowy pacjenta z lekarzem o badaniu czy wykrywaniu choroby.

Postępowanie związane z chorobą i jej diagnostyką mogą się różnić w zależności od pacjenta oraz doświadczenia lekarza.

Jeżeli masz pytania odnośnie badania, przygotowania lub postępowania po badaniu, opłaty lub pokrycia kosztów przez firmę ubezpieczeniową, nie wahaj się zadać tych pytań naszemu personelowi.

Specjaliści wykonujący badanie:

Specjalista e-Rejestracja Cena

dr n.med. Arkadiusz Grubecki

specjalista kardiologii, specjalista chorób wewnętrznych

przyjmuje pacjentów >17 roku życia

Osielsko